دومین بهار؛ داستان های دهه ی 80 و 90 میلادی خرید دومین بهار؛ داستان های دهه ی 80 و 90 میلادی

گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا

40,000 تومان
0 %

  عنوان کتاب:دومین بهار؛ داستان های دهه ی 80 و 90 میلادی

  نویسنده: آلیستِر مَک لاود

  مترجم: پژمان طهرانیان

  انتشارات: بیدگل

  قطع: پالتویی

  نوع جلد: شومیز

  نوع کاغذ: بالکی

  موضوع: داستان های کوتاه کانادایی قرن بیستم میلادی

نقد و بررسی تخصصی دومین بهار؛ داستان های دهه ی 80 و 90 میلادی

"در میان مردگانِ هر نسل، کسانی بودند که سگ خاکستری را دیده بودند: زنانی که مقدر بود سرِ زا بمیرند؛ سربازانی که به جنگ‌های زیادی اعزام شده اما برنگشته بودند؛ کسانی که درگیر دشمنی‌ها و خصومت‌ها یا روابط عاشقانۀ پرمخاطره شده بودند؛ کسانی که به پیام‌های مرموزِ شبانه پاسخ داده بودند؛ کسانی که در بزرگراه‌ها ناگهان از مسیر منحرف شده بودند تا به سگی خاکستری که در خیال دیده بودند برخورد نکنند و عاقبتشان شده بود توده‌های مچاله شدۀ فولاد..."
(از متن رمان)

دومین بهار داستان‌های دهۀ ۸۰ و ۹۰ میلادی و بخش دوم داستان‌های آلیستر مک‌لاود در «جزیره» است. مک‌لاود نخستین بار با دو مجموعه داستان کوتاه «هدیۀ گمشدۀ نمکین خون» (۱۹۷۶) و «همچنان که پرندگان خورشید را با خود می‌آورند و داستان‌های دیگر» (۱۹۸۶) به شهرت رسید. مجموعۀ داستان‌های کوتاه مک‌لاود بعدها در کتاب جزیره (۲۰۰۰) منتشر شد. دومین بهار ترجمۀ هفت داستان از این کتاب است که نخستین بار در دهه‌های ۸۰ و ۹۰ میلادی منتشر شده‌اند. مک لاود با وجود اینکه نویسنده‌ای کم‌کار است و کمتر از بیست داستان کوتاه و یک رمان منتشر کرده است، اما نوشته‌هایش مهم‌ترین آثار ادبی قرن بیستم کانادا محسوب می‌شوند.

این داستان‌های شخصی و جست‌وجوگرانه‌، با لحن مرثیه‌وار و خیس از ضرب‌آهنگِ آب‌های کانادا، گویای تلاش‌های ادبیِ اگر نه عظیم اما عمیقِ نویسنده‌شان‌اند.
(مجلۀ تایم)

درباره ی نویسنده:

آلیستر مک لاود، زاده ی 20 جولای 1936 و درگذشته ی 20 آپریل 2014، رمان نویس، نویسنده ی داستان کوتاه و استاد دانشگاه کانادایی بود. او دکترای خود را در رشته ی نویسندگی گرفت و حدود سه دهه در حوزه ی ادبیات انگلیس فعالیت داشت. او بیست داستان کوتاه و یک رمان را به رشته ی تحریر درآورده است.

 

نمایش بیشتر بستن

محصولات وابسته


35,000 تومان
اِرمیا

42,000 تومان
من گوساله ام

85,000 تومان
تب دیوانگی
جمع کل:
0 تومان