پُل پوت: کابوس سرخ خرید پُل پوت: کابوس سرخ

 • برند :
 • دسته‌بندی :

گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا

50,000 تومان
0 %

  عنوان کتاب: پُل پوت: کابوس سرخ

  نویسنده: فیلیپ شورت

  مترجم: بیژن اشتری

  انتشارات: ثالث

  قطع: وزیری

   نوع جلد: گالینگور

  نوع کاغذ: بالکی

  موضوع:فجایع سیاسی کامبوج-نسل کشی کامبوج-مجموعه ی تاریخ ایران و جهان- خاطرات سیاسی

   

نقد و بررسی تخصصی پُل پوت: کابوس سرخ

درباره ی کتاب:

پل‌پوت معمار و بنیان‌گذار یکی از رادیکال‌ترین و بی‌رحم‌ترین رژیم‌های سیاسی در دوران معاصر بود. اتوپیای مساوات طلبانه پل‌پوت حکومت دهشتناکی را بنا گذاشت که ثمره‌اش مرگ یک و نیم میلیون تن از جمعیت هفت میلیونی کامبوج بود. فیلیپ شورت در کتاب پل‌پوت پرتره‌ای گیرا و دقیق از این مرد مرموز و بی‌رحم ارائه می‌کند. کتاب از حیث جزئیات تاریخی فوق‌العاده غنی است. در هیچ‌کجا قصه زندگی رهبر رژیم خمرهای سرخ و یارانش چنین دقیق و جامع بیان نشده است. شورت برای نگارش کتاب از منابع اصلی بهره گرفته و با رهبران خمرهای سرخ صدها ساعت مصاحبه انجام داده است. او در این کتاب برایمان می‌گوید که چگونه پل‌پوت و یارانش در اقدامی تقریبا ناممکن توانستند به جنون هویش جامه منطق بپوشانند. زندگینامه‌ای که فیلیپ شورت از پل‌پوت ارائه کرده بدون تردید اثری برجسته است.

دیوید لورینگ لویس،برنده ی جایزه ی پولیتزر

 درباره ی پل پوت:

پل پوت (به خمر: ប៉ុល ពត) (زاده ۱۹ مهٔ ۱۹۲۵ – درگذشته ۱۵ آوریل ۱۹۹۸) سیاست‌مدار کامبوجی، که جنبش خمر سرخ به رهبری او از ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۹ بر کامبوج حکم راند.

پول پوت که یک مائوئیست بود در سال ۱۹۷۵ با یک کودتا علیه سینگهام پادشاه این کشور قدرت را به دست گرفت و در مدت ۴ سال حکومت خمرهای سرخ دو میلیون نفر از جمعیت هشت میلیون نفری کامبوج را در کشتزارهای مرگ در گودال‌هایی که در زمین حفر کرده بودند، به رگبار بسته و سپس همان‌جا به خاک می‌سپردند. سرنگونی خمرهای سرخ در سال ۱۹۷۹ با حمله ارتش ویتنام انجام گرفت.

 

نمایش بیشتر بستن
جمع کل:
0 تومان